ПОДЕЛИТЬСЯ

Ця сімка – справжні смертні гріхи у спілкуванні. Не викоренивши їх, ми позбавляємо себе можливості бути бажаним співрозмовником. Як зауважує Джуліан Трежер, даний список не є вичерпним, але ця сімка, безумовно, шкодить нам, і це те, до чого ми всі схильні.

Гріх перший – плітки

Якщо на хвильку задамо собі питання та проаналізуємо, чи готові ми мати в своєму оточенні пліткарів, відповідь буде очевидна та категорична – ні. І це єдина вірна відповідь, адже той, хто пліткує зі мною про когось, зовсім скоро і з легкістю пліткуватиме про мене. Плітки руйнують довіру і завдають багато болю.

Гріх другий – осудження

Ну кому хочеться розмовляти з людиною, яка постійно нас засуджує? Це складно, неприємно і рано чи пізно «осуджувачі» втрачають друзів. Нас мотивує, коли нам вказують на наші сильні сторони, а не коли постійно осуджують за те, що ми зробили: «ти не так глянув», «ти не так вдягнувся», «ти не так говориш», «ти не так робиш»… Страшно і неприємно.

Гріх тертій – негатив

Джуліан розповідає приклад про свою маму, яка в останній період життя була дуже негативною. «Мама, сьогодні перше жовтня». – «Я знаю, – відповіла мама. – Хіба це не жахливо?» Тяжко слухати того, хто бачить негатив у всьому. В нашому суспільстві так багато тих, хто говорить: «все погано», «все пропало»… Життя не легке, але якщо не бачити доброго, то ми приречені, і саме тому негатив у спілкуванні у смертельній сімці.

Гріх четвертий – скарги

Завжди, на все і на всіх. Свого роду це різновид третього гріха.

Гріх п’ятий – виправдання

Ми всі зустрічали таких людей. Вони не несуть відповідальності за свої дії, постійно перекладають відповідальність на інших, виправдовуючи себе. Подобається спілкуватись з такими?

Гріх шостий – прикрашення/перебільшення

Кількість анекдотів та гуморосеок на цю тему безмежна. Поки це літературний жанр в статті чи на блозі – все добре, але коли такий «прийом» починає використовувати ваш друг чи подруга… Задумайтесь і проаналізуйте, як часто перебільшення згодом переростає в брехню. А потім спитайте себе: вам подобається брехня? От і не перебільшуйте!

Гріх сьомий – догматизм

Змішування фактів та думок. Просто пригадайте когось, хто нещодавно засипав вас своїми припущеннями, і як вам було важко та неприємно це чути. Коли до своїх думок домішуються факти, люди видають бажане за дійсне і це руйнує довіру, стосунки і шкодить спілкуванню.

Помітили у своєму спілкуванні вище описані гріхи? Мерщій «каятись» та викорінювати їх зі свого життя. Знищивши цю пекельну сімку, ви не просто зробите своє спілкування кращим і будете бажаним співрозмовником, та навіть більше: світ навколо стане добрішим і кращим.

Автор: Сергій Терентьєв

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ