ПОДЕЛИТЬСЯ

Ще трохи і наші вулиці прикрасять двоколісні машини – велосипедний сезон буде відкрито. Крутити педалі сьогодні в тренді. Щоб не потрапити в халепу і не виглядати смішно, ось кілька слушних порад від профі.

Десять типових помилок, яких потрібно уникати велосипедистам-початківцям

Велосипед обрано не за призначенням

Існують десятки різних типів велосипеда. Це схоже на взуття: взимку чоботи, влітку сандалі. Є взуття для банкету, а є для роботи на будові, є для танців, а є для бігу. Так само велосипед. Навіщо вам апарат для супершвидкісного спуску по ґрунтових каменистих стежках, якщо ви плануєте спокійно їздити на роботу по асфальту? Такі монстри важкі, мають восьмипоршневі гідравлічні гальма і потужні амортизаційні пружинно-масляні вилки. Вгору їх тягне спеціальний підйомник. Побачити на шосе такого танка – це все одно що зустріти святого Миколая в липні чи спати на снігу в одних плавках.

Велосипед обрано неадекватно щодо його вартості

Якщо вам потрібно тричі на рік проїхати 700 метрів по гідропарку від моста до каруселі, вам підійде комфортний велосипед з одним планетарним гальмом і прямою передачею 46/18. Максимум 100$. Але для участі навіть у любительських гонках вам потрібно мати для початку хоча б 500 американських гривень за вживаний і вдвічі більше за новий.

Велосипед обрано не за розміром

Знаючи його призначення та свій бюджет, це головне на що слід звернути увагу. Ви колись носили тугі джинси, які вам замалі на два розміри? А завеликі на три розміри? З велосипедом так само. Довжина ніг та рук у кожної людини різна. Якщо ваш зріст 155, ви ніяк не зможете їздити на моєму велосипеді навіть якщо дуже постараєтесь, а я не зможу на вашому. Навіть якщо у нас різниця буде лише 10, а не 35 см, все одно неможливо уникнути відчутного дискомфорту. Є безліч прикладів, коли люди однакового зросту мали відповідно набагато коротші ноги і довші руки. Це типова і прикра помилка. Знайте свої дані. Зробіть заміри заздалегідь.

Невірно обрано тип керма і сідла

Для тривалих поїздок є одні сідла, для змагань інші, для прогулянок ще інші. Вони помітно відрізняються одне від одного за всіма параметрами. Є кермо «баран», є палка, є з високим перепадом і з малим. Кожне зручне лише для власної стихії і перетворить насолоду в тортури при іншій.

Не враховано стиль їзди і тип посадки

Попередній пункт визначається стилем їзди і відповідно типом посадки. Кермо значно вище сідла – так їздять немічні пенсіонери і діти. Їхати так довше 10 хвилин вкрай незручно. Руки затікають, а делікатна точка німіє! Сідло та кермо на одному рівні – це любителі і велотуристи. Сідло вище за кермо – гонщики і профі. І справа зовсім не в аеродинаміці, хоча на гонках і у тривалих турах вона є критичною, бо опір повітря – це половина успіху або провалу. Справа у техніці педалювання. Коли ви сидите прямо, як за партою, постійно навантажуючи простату і м’яку частину між тазовими кістками, ви не лише повністю унеможливлюєте правильне педалювання, а й псуєте своє здоров’я, особливо статеве. Варто замислитися.

Шипаста гума з протекторами краща і надійніша

Ну, якщо ви займаєтесь даунхілом чи затятий кроскантрійник, то так, особливо для переднього колеса. Але якщо ваша стихія – асфальт, то кращого варіанту, ніж клінчерні сліки, накачані до 12 атмосфер, годі й уявити.

Велосипед не потрібно мити і змащувати

Ні! Машина любить змазку, чистоту і ласку. Якщо ви не годуєте кохану людину, не дотримуєтесь гігієни і кричите на неї, вона втече від вас. І правильно зробить. Так вам і треба. Спи собі сама. Варвар приречений бути самотнім.

Зберігати велосипед у закритому тамбурі в під’їзді безпечно

Неправда! Почитайте відповідні статті: за минулі роки 80% велосипедів поцупили саме там. На вулиці крадуть вдесятеро менше. З замком чи без. Абсолютного захисту нема. Злодії люблять тишу і темряву. Тамбури і закриті двори – це для них клондайк.

Велосипед повинен модно виглядати

Навіщо? Це понти для світських дам. Техніка повинна працювати, а не швендятися по подіумах. Подряпини лише додають честі велосипеду. Це як шрами на обличчі воїна. Так, він старий і подертий. Це означає, що він живе, а не існує. Це інструмент, а не експонат. Знаряддя, а не ідол. Зброя, а не фетиш.

Достатньо одного велосипеда

Ну як для кого. Скільки у вас пар взуття? Ото ж бо й воно.

Насолоджуйтесь подорожами. І нехай велосипед стане вашим надійним другом.

Автор: Андрій Ладик, Останівка

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ