ПОДЕЛИТЬСЯ

Чому сучасним людям складно зупинитися для перепочинку навіть уночі? Що віддаляє нас і омріяний, старанно виплеканий уявою під час робочого дня відпочинок? Що заважає втілити правильний сценарій: уладнавши домашні справи, вклавши дітей спати,  випити трав’яний чай із медом (а не чергову каву) і тихенько заснути на 2-й сторінці улюбленої книжки?

Однак саме поночі чомусь украй необхідно з’ясувати безліч питань, які спокійнісінько  дрімали вдень. І найбільше дивує їхня амплітуда! Цілком природно, що філолога може цікавити опівночі, чи не зголосилися нарешті мовознавці писати бюро й пюре через апостроф, або ж Кyiv замість Kiev.

А от подальші відхилення від теми часом геть непередбачувані й обриваються ближче до четвертої ранку, переможені сном. Стрічка новин у соцмережах читається одночасно  із професійною літературою, книжковими новинками, електронним листуванням, переглядається із черговим кінофільмом, перериваючись на посилання штибу «На яку тваринку (актора, літературного героя і т.д.) ти схожий», «Як схуднути за годину й виспатись за хвилину».

Найбільш прискіпливі і скрупульозні опівнічники після перегляду кінострічки (серіалу, програми, шоу) докладно вивчають біографії режисерів, акторів, музикантів, спортсменів, зависають у коментах, автори яких буквально на пальцях можуть пояснити найкарколомніший артхаус.

Вочевидь вираз «найкращий відпочинок – зміна діяльності» стосується сновигань між інтернет-сторінками й короткими забігами на кухню за кухликом кави й канапками.

А вранці у дзеркалі докладно читається, що думає про нас наш зморений організм. Проте підбадьорені обіцянкою «сьогодні  все неодмінно буде інакше», вибігаємо на роботу. От тільки ввечері неправильний сценарій чомусь повторюється знову…

Допомагають вийти із цього зачарованого  кола, як не дивно, прості рецепти. Комусь достатньо благального погляду дитини, щоб відкласти планшет і заснути в міцних обіймах малечі. А когось рятує від комп’ютерних посиденьок довгоочікувана весна, що кличе у свої вечори пахощами рожево-білих садів і навіює лагідні сни про вічне кохання.

Автор: Ольга Тицька, Останівка

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ