ПОДЕЛИТЬСЯ

Туди іти не можна, того робити не бажано, це їсти заборонено, мусиш зачіску зробити тільки таку, одягати тільки це, парфуми використовувати тільки такі… Ось такі рамки ми малюємо у нашому житті для інших, кого вважаємо своєю власністю. Ну а якщо переступити ці рамки, то не забариться шквал критики, образ, гніву. Заповідь порушена – кара не за горами. Що робити? Опиратися? Виправдовуватися? Схилити голову?

На жаль, в таких рамках виростає багато дітей. В їх голові залишається усвідомлення того, що вони мають бути підпорядкованими комусь і виконувати чиюсь волю, навіть коли вже стали дорослими. Страх помилок у житті паралізує їх діяльність. Особа стає в такому випадку заручником думки інших і тим самим стає виконавцем чужих бажань. Знову ж через страх «а що скажуть інші» свобода вибору опиняється у закритій клітці.

Висловити свою думку, взяти відповідальність за свої дії – це вийти з клітки своїх обмежень і страхів і почати рухатися у напрямку, який диктує вже вільне серце. Пам’ятаймо, що кожен з нас створений оригіналом, а не чиєїсь копією і кожен має право на свою думку, а ще більше права залишити свій індивідуальний слід у цьому світі.

Автор: Роман Бобесюк, Останівка

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ