ПОДЕЛИТЬСЯ
Foto by Unsplash

5_речей_які_характеризують_якісний_текст-2Марк ЛІВІН,

сучасний український письменник, журналіст; лауреат літературних конкурсів видавництва «Смолоскип» (2012) та «Коронація слова» (2018); колишній маркетинг-директор Громадського телебачення; заступник головного редактора The Village Україна:

«Це короткий список, який я зібрав за більше ніж 10 років роботи з художніми, журналістськими та рекламними текстами. Він може вам знадобитися, але це неточно.

Функція

Якісні тексти завжди виконують певні завдання – розважають, інформують, застерігають, пояснюють. Якщо ви пишете для людей, пам’ятайте, що на читання вашої історії хтось витрачає свій час. Перед тим як сісти писати, знайдіть відповіді на питання: для кого це / для чого це?

Структура

Якісні тексти розбиті по блокам, абзацам і мають внутрішню логіку. Варіантів багато, це може бути дуже проста послідовність: «Початок – Середина – Закінчення» або ланцюжок 5W: Who, What, Where, When, Why. Структурувати текст – це піклуватися та економити час читача.

Сфокусованість

Якісні тексти стосуються чогось конкретного. Це як побачити серед натовпу свою людину, як на вітрині серед сотень пар знайти взуття, яке хочеш придбати. Фокус полегшує вибір і дає розуміння. Як це може працювати? Логіка така: спочатку тема, потім фокус, далі формат. Наприклад: тема – тексти, фокус – критерії якісного тексту, формат – список «5 пунктів» з поясненням.

Ясність

У якісних текстах є тільки слова «роботяги», і немає слів лінивців. Коли читаєш речення, кожне слово працює і має сенс – розвиває сюжет, занурює в атмосферу, пояснює. Зайві декоративні слова – це як захаращена непотребом кімната. Якщо хочете прийняти гостей – доведеться поприбирати.

Енергія

Якісні тексти завжди насичені емоціями. Які почуття ми вкладаємо у написані слова? Доброту? Прекрасно. Щирість? Чудово. Любов? Ідеально! Злість? Теж варіант. Читач відчуває усе, що відчуваємо ми. Найважливіше – не сідати за текст, на який байдуже, інакше отримаємо байдужого читача. Любіть, зліться, радійте, смійтеся, будьте щирими. Словом – живіть. І ваші тексти тоді точно не залишаться непоміченими».

Бажаєте стати автором Останівки? Тоді вам сюди

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ