ПОДЕЛИТЬСЯ

АЛ-А_ваш_вєлік_гончий-2Завдяки нашому експерту Андрію ЛАДИКУ велосипедисти-початківці вже знають, яких типових помилок потрібно уникати, щоби не потрапити в халепу й не виглядати смішно. Сьогодні від Андрія про те, що теж варто знати велолюбителям.

Найбільш дивні і кумедні питання, на які веломеханікам доводиться регулярно відповідати:

Це гончий чи гірськолижний велосипед?
У вас є велосипеди без рами?
Це велосипед з двома ароматізаторами?
Чому у вас такі тонкі колеса?
Тисяча баксів за велосипед? Він золотий?
Чому у вас сідло вузьке і вище за кермо?
Чому ви їздите без болотників?

Насправді цих питань значно більше, але достатньо і цих, щоб побачити прикру необізнаність пересічних громадян не лише у простій граматиці, а й в елементарних законах фізики. Спробуємо доброзичливо відповісти.

Це гончий чи гірськолижний велосипед?

Гончим буває пес, а гірськолижним – курорт. Велосипеди бувають гоночні, причому як шосейні, так і кроскантрійні, залежно від того, де проходить гонка: по дорозі чи бездоріжжю. Загалом існує понад 10 основних видів велосипедів відповідно до сфер застосування, які, у свою чергу, діляться на десятки підвидів.

У вас є велосипеди без рами?

Велосипедів без рами не існує. Маються на увазі велосипеди зі скошеною вниз верхньою трубою, які помилково називають дамками. Такі велосипеди дозволяли колись міс і місіс сідати на велосипед в спідниці, не надто високо задираючи ногу. Нині існує безліч рам для жінок, у яких, як правило, руки і ноги коротші, ніж у нас, чоловіків, а також значно спокійніший стиль їзди.

Це велосипед з двома ароматізаторами?

Ароматизатори бувають в освіжувачі повітря, що стоїть коло унітазу, а велосипед має амортизаційні вилки, підсидільні труби і навіть виноси керма. Самі по собі колеса і рама теж є амортизаторами. Амортизатори існують передусім не для комфорту, а для безпеки під час змагань по бездоріжжю на високих швидкостях. Найпростіші амортизаційні вилки коштують не менше ста доларів. Все решта – це муляжі, дешеві копії і обман. А насправді таку хорошу працюючу якісну вилку можна придбати лише за 500 американських гривень.

Чому у вас такі тонкі колеса?

Міцність колеса визначається не його товщиною, а якістю і виробником. Чим міцніше, легше і пружніше колесо, тим воно дорожче. Те саме стосується велосипедів загалом. Хороша пара коліс без гуми і картриджа зірочок апріорі не може коштувати менше сотні баксів. Все решта – недовговічні, важкі і неповороткі колеса для тих, у кого і без них життя складне і нудне.

Тисяча баксів за велосипед? Він золотий?

Тисяча доларів за велосипед – це норма, а не шок. Насправді це не велосипеди такі дорогі – це люди такі бідні. Велосипеди середнього класу починаються з 1000 доларів, так само як автомобілі з 10000. І не треба казати, що це понти і спекуляція. Це абсолютно обгрунтовані та справедливі закони ринку. До речі, золото – далеко не найбільш коштовний метал. Берилій, приміром, вартує на порядок дорожче. Всі знають, що «на порядок» – це помножено на десять, а не на два? Ціни на такі боліди не вказують навіть у спеціальних каталогах, а обговорюють при особистих зустрічах. Як правило, на острові Ібіца під музичку даунтемпо чи амбієнт в культовому стилі Кафе дель Мар. До речі, ніхто не забув, що у слові каталог наголос завжди стоїть на останньому складі, як у словах діалог, монолог, епілог?

Чому у вас сідло вузьке і вище за кермо?

Сідло на рівні керма – це любительска посадка для коротких поїздок за майонезом у гастроном. Кермо вище сідла – це посадка пенсіонерів і людей, які їздять раз на рік по парку. Сідло вище керма – це агресивна посадка спортсменів. І справа зовсім не в аеродинаміці, а в тому, що таке розташування дозволяє їхати дуже довго і швидко, не знущаючись над простатою і тазовими кістками, для чого, власне, і виготовляють вузькі і тверді сідла. Сюрприз? Думаєте всі профі помиляються?

Чому ви їздите без болотників?

Болотники доречні лише на дешевих утилітарних велосипедах, або на висококласних турингах для кругосвітніх подорожей. У більшості інших випадків – це те ж саме, що на «Мацераті» прикрутити зверху багажник і возити там картоплю.

Не соромно щось взнати у фахівців – соромно робити вигляд, що знаєш.

Автор: Андрій Ладик, Останівка 

ПОДЕЛИТЬСЯ
Предыдущая статьяТонете? Тоните!
Следующая статьяСлушай свое сердце
Захоплюється велоспортом, ремонтує велосипеди у власній майстерні. Любить міцну каву без молока і літературу, особливо Достоєвського і братів Стругацьких. В шлюбі понад 20 років. Щасливий батько щасливої доньки.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ