ПОДЕЛИТЬСЯ

За брудним вікном душної маршрутки сонце найдовшого в календарному і астрономічному році дня ховається за горизонт зелених полів і гаїв. Вже завтра овальна орбіта понесе нашу кулю на сотні кілометрів далі від зірки, довкола якої ми циклічно подорожуємо. Літо ще близько семидесяти діб продовжуватиме тішити усіх, кому ненависна зима, але потім все одно відступить перед холодними дощами. Хтось цього літа вперше побачить цю планету, а хтось востаннє. Хтось закохається, а хтось не озираючись попрощається в гніві та розпачі.

Літо називають маленьким життям, тому що це вершина року, його апогей і слава, час урожаїв і подорожей, теплих ночей і сонячних днів. Це життя в мініатюрі, скорочена версія. Жодна пора не минає так швидко і не очікується згодом так довго. Навіть золота осінь – це всього лише спогад літа і передчуття білого холоду. А весна – прелюдія до літа.

Літо – це коли ти маєш все те, що любиш. Літо – це абсолютна довершеність речей, часів і порядків. Все решта – це коли ти мусиш любити те, що маєш. Без вибору.

Літо – це залишки раю на землі, а всі решта триста днів – це тільки спогади, або підготовка. Влітку все розцвітає та пахне, а потім лише в’яне і сохне.

Зовсім не обов’язково любити літо. Любов і обов’язок несумісні, як лід і спека. Любити літо – справа смаку і становлення цілей. Літом можна насолоджуватися, жити ним, наповнюватися ним, тішитися і ловити кожну мить.

Якби не літо, то невідомо, як би ми називали три інші пори року. Адже літо – це життя, яким воно мало колись бути вічно, а все інше – це лиш те, у що все довкола тепер перетворилося.

Пора безтурботних канікул пролетить як один день, тому що радість і щастя перетворюють такий час на суцільну швидку мить захоплюючих вражень і насолод. А потім настане непривітна, безжальна і надокучлива, нудна і безглузда зима. Вона знову запропонує свої бездушні прикраси, але я не любитиму її ніколи, тому що тоді доведеться забути про райський сад і його безкінечну щасливу гармонію.

Автор: Андрій Ладик, Останівка 

Фото на прев’ю Анни Устинової

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ