SHARE

«Історія найкращий учитель, у якого найгірші учні».

Індіра Ганді

Історію помилково вважають дисципліною виключно про минуле. Але ця наука, розказуючи минуле, пояснює теперішнє і передбачає майбутнє. Тому той, хто знає історію, озброєний.

Я багато разів чула: «Я не довіряю підручникам з історії, бо історію постійно переписують». Насправді такі люди мають на увазі: «Я не цікавлюсь історією і мені все одно до неї, бо мені ліньки напружуватись, щоб знайти правду».

Пропоную вашій увазі список праць із загальної історії України, а не окремих тем. Ці книги розкажуть вам правдиву історію України.

Класика

Михайло Грушевський «Історія України-Руси» у 10 томах. Це для тих, хто хоче засісти ґрунтовно і надовго.

Орест Субтельний «Історія України». Канадський історик українського походження. Тому пан Орест мав доступ не тільки до українських архівів, а й закордонних. В одній книзі історикові вдалося простою мовою висвітлити основні моменти нашої історії.

Із сучасного

Сергій Плохій «Брама Європи», від походження українців до незалежності. Автор – український історик, професор Гарвардського університету.

Ярослав Грицак «Подолати минуле. Глобальна історія України». Також варто читати й інші книги науковця. Книга не так розказує про дати і події, як пояснює їхнє значення для нашого сьогодення. До речі, автор виклав у вільний доступ кілька розділів у аудіоформаті, що охоплюють 1914–1945 роки. На думку історика, саме цей період допоможе українцям краще збагнути теперішню національно-визвольну війну та знайти орієнтири, куди рухатися далі.

«Історія України від діда Свирида». Ця історія написана у жартівливому оповідному форматі, де історичні постаті зображені не як далекі, величні та ідеальні особистості, а цілком живі, реальні люди – так, героїчні, але справжні, зі своїми чеснотами та хибами. Історія розказується ніби казка, через яку, сам того не помічаючи, вивчаєш багато фактів, дат та історичних осіб. Поки видано три томи: від первісних людей до Брестської унії 1596-го. Книга буде цікава як дітям, так і дорослим. Нині автор служить у лавах ЗСУ. У червні отримав поранення. Тому робота над наступними томами дещо відкладена.

У наступних дописах я розкажу вам, що на історичну тему можна дивитись у ютубі і кого варто читати у фейсбуці.

Алла Колбовська, Останівка

LEAVE A REPLY