
Слава СВІТОВА,
письменниця, тренерка зі словесної майстерності та творчості, мотиваційна спікерка, авторка книжок «Жменька слів для доброго настрою», «Жила-була я» та оповідань у міжавторських збірках:
«Огооо! Це що?! Це ви стільки написали в шухляду?! І нікому не показували?! Оооо.
Я скажу так: немає сенсу писати, аби нікому не показувати. Так писати треба тільки ранкові сторінки (написала три сторінки, перегорнула, пішла далі жити, наступного дня знову написала, сховала і пішла у день). Якщо ж ви в глибині свого серця мрієте стати письменницею, то існує одна проста штука: кажеш, що грибок, – лізь у козубок. Якщо кажеш, що письменниця, світ спитає: а де докази?
⠀
Тому завдання № 1: знайти свою лебедину пісню
Тему, яка запалює і викликає бурю, шквал емоцій, про яку можна (і хочеться!) говорити безкінечно довго, знайти свій жанр і форму.
⠀
Завдання № 2: віднайти свій унікальний авторський голос
Де ж його шукати? В собі. Бо це те, з чого ви зліплені, з чого складаєтеся, ваші знання, досвіди, пережите, відплакане, щасливе і всяке різне. А от літературний стиль, почерк і смак ви зможете відточити тільки тоді, коли будете:
а) багато читати,⠀
б) багато писати.
⠀
Завдання № 3: попрацювати над власним брендом і стати видимим у просторі (віртуальному, літературному, інстаграмному, інтелектуальному, тощо)
Сучасний світ любить унікальних людей, а не чиїсь копії. А тому покопайтеся в собі, знайдіть свої фішки і родзинки, дізнайтесь про свої сильні сторони, станьте (якщо треба!) людиною-оркестром і покажіться світові. Досить сидіти за шторкою і писати в шухлядку.
⠀
Завдання № 4: не шукайте легких шляхів, благаю
Їх нема. У кожного своя Доля і свій шлях широкий. Не буває просто. Не буває швидко. Не буває – раз! Сьогодні захотіли, а завтра вже всесвітньовідома письменниця. Ідеальна письменниця, яка стукає наманікюреними пальчиками шедевр коло вікна, за яким іде дощ, а на колінах у неї кіт, а на плечі Муза – то міф. Спробуйте писати і переконаєтеся.
⠀
Завдання № 5: не вправляйтеся в красномовстві
Найкращі історії розказані простою мовою. Не знаєте, з чого почати? Почніть зі словника. Там є такі слова як «вишні», «дихати», «чоловік», «дорога», «виделка». Ви знаєте всі слова, які вам треба, аби розказати свою історію.
⠀
Творчі люди – сміливі люди. Діставайте вже той рукопис. Покажіть його комусь. Зробіть бодай щось, агов!»
Бажаєте стати автором Останівки? Тоді вам сюди