ПОДЕЛИТЬСЯ
Genius Season 1

Під враженням від перегляду серіала «Геній» (2017) від Nation Geographic. Це художній, проте біографічний фільм про життя Айнштайна. Звичайно, геніальну людину важко вмістити в 10 серій, проте основні віхи та моменти висвітлені. Актори дібрані дуже подібні до «оригіналу».

Кінострічка мене змусила замислитись над декількома питаннями: що таке геніальність (це тема моїх роздумів ще з університетських часів); подружні стосунки і сім‘я; особистість людини.

АК-КК-Про_Космос_Айнштайна_і_не_тільки-2Що таке особистість та що це значить для інших? Космос. Мікрокосмос. У людину поміщений цілий Космос, де галактики – її таланти, які визначають, чим вона займатиметься у житті та хто буде поряд з нею; де планети – її емоції та характер, і кожна така планета відрізняється від планет інших мікрокосмосів; де зірки – її думки та ідеї, якісь загоряються, а якісь згасають, якісь вказують шлях, а якісь збивають з пантелику. Як можна зневажати чужий Космос? Як можна принижувати чужий Космос? Чому б не мандрувати у чужому Космосі, не досліджувати його, тим самим збагачуючи свій?

А як щодо дитячого Мікрокосмосу? Він ще такий крихкий, такий тендітний, беззахисний і вразливий. На нас, дорослих, лежить відповідальність охороняти цей Космос. Але ми часто робимо навпаки: своїми словами відправляємо галактики у чорну діру; замість різнокольорових і життєдайних планет формуємо планети, на яких навіть безхребетні не зможуть жити.

Ми ніколи не знаємо, ким стане та дитина, що зараз поряд з нами, але велику роль у цьому відіграємо. І питання навіть не в тому, щоб казати дитині: «Ти маєш добре вчитись, щоб стати вченим», або «Ти хороший у спорті, ти маєш попасти в збірну України з фубтолу», або «Ти маєш стати бізнесменом». Такими настановами ми теж можемо нашкодити Космосу. Все, що нам потрібно, – підбадьорювати, надихати, підтримувати, тримати дитячі рученяти, коли вони опускаються, бути поряд, часто навіть мовчики поряд, відмивати Космос від бруду, яким його поливають інші, не давати дитині засумніватись у своїх силах, у своїх талантах, у своїх «Я все можу!».

Genius Season 1, Episode 8 AIr Date: 6/13/17 Geoffrey Rush
Genius Season 1

Як багато вчителів не вірили в Айнштайна? Цікаво, що вони потім думали, коли його визнав увесь світ? І пану Альберту вистачило сил, аби піти всупереч цього ставлення до себе. Але не всім вистачає сили, не всі можуть.

Чи зможете ви пробачити собі, що через вас світ не дізнався про Генія? Чи зможете ви жити, дізнавшись, що другий Айнштайн, Франко, Давінчі займаються не наукою, літературою, живописом, а тим, до чого у них не лежить душа і відповідних галактик вони не мають.

Ставтесь до кожної дитини як до маленького Айнштайна, і, повірте, вона здивує вас.

Особистість. Мікрокосмос. Космос.

Автор: Алла Колбовська, Останівка 

В публікації використано кадри з серіалу “Геній”

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ