ПОДЕЛИТЬСЯ

Блукаючи інтернетрями, я зацікавилася заголовком: «10 причин, чому варто мати більше ніж одну дитину». Пішла за посиланням, але воно виявилося вже неактивним. А я собі подумала і вирішила, що раз я вже маю більше ніж одну дитину, то й сама зможу придумати тих 10 причин. Особливо по факту, коли вже всі козирі на руках і є чим крити.

Тож мої 10 причин на користь багатодітності:

  • Двоє і більше дітей – це, хоч як парадоксально, більше часу в мами. І не лише тому, що діти бавляться разом, але також і тому, що чим більше дітей, тим кращі навики тайм-менеджменту у їхніх мам.
  • Діти мають із ким бавитися, а якщо їх двоє і більше – це вже креативне дизайнерське бюро. Прослідкуйте тільки, про всяк випадок, чи немає в арсеналі «бюро» сірників і фарб, які не відмиваються і не відпираються, а тоді можете йти читати книжку чи готувати обід.
  • Старші брати і сестри можуть навчити значно більше, ніж ровесники чи навіть батьки. Тому добре виховуйте старшу дитину: від цього залежатиме, який вплив вона матиме на молодших і які плоди ви зберете, коли вони стануть підлітками. Крім того, дитина, яка має старших брата чи сестру, розвивається швидше.
  • Батьки не вічні. З дальшими родичами може не скластися, а от брат чи сестра – це ті люди, які завжди підставлять плече. І з часом вони стануть єдиними людьми, з ким можна буде згадати тих, кого вже немає.
  • Даючи своїй дитині братів і сестер, ви даєте такі важливі соціальні навики, як взаємодія з людьми різних типів характеру, вміння керувати групою, досягати поставленої мети, вести перемовини та розв’язувати конфлікти. Коли вони сваряться, то вчаться відстоювати свою думку, вчаться програвати і вигравати, йти на компроміс. Кажуть психологи, що діти з багатодітних родин значно успішніші в кар’єрі та більш стресостійкі. І я чомусь їм вірю, особливо щодо стійкості до стресу.
  • Сімейні урочистості, свята і поїздки значно веселіші у великій компанії. Крім того, молодість не вічна, і з часом уже батькам буде потрібна допомога дітей. Одинаки не мають із ким розділити відповідальність і догляд за старшими батьками, а у великій родині ця проблема не така гостра.
  • Кожний у своєму житті потребує людини, з якою можна поговорити про крейзанутих предків. А хто зрозуміє дитину краще, ніж ще одна чи дві дитини тих же родичів?
  • Багато дітей – це весело і пізнавально. Завдяки тому, що кожна дитина має інші зацікавлення, батьки мають нагоду значно розширити свої горизонти.
  • З кожною наступною дитиною усвідомлення того, що насправді важливо у цьому житті, стає дедалі чіткішим.
  • Ну й наостанок. Діти з великих родин більш самостійні та загартовані, більш відповідальні, бо – свідомо чи ні – але з появою кожної наступної дитини градус гіпер-опіки у батьків суттєво падає.

Це не заклик, не агітація. Це радше слова підтримки для тих, хто раптом довідався, що незабаром незаплановано приєднається до гурту багатодітних родин. Не бійтеся! Так, може, часи і не найкращі; але повірте: якщо вибирати момент, то жодний не підійде… Тому – Господь дбає. Відваги! Багато дітей – це не лише багато клопотів, а й багато радості, і не лише тоді, коли діти сплять, але також і тоді, коли вони в школі або у бабусі (жартую).

Автор: Віта Якубовська, CREDO

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ