SHARE

Народився хлопчик у краю, де сонце зігріває своїм ніжним промінням, де вітер колише гілки над річкою, де пташки заливаються мелодійним співом. Дитинство його було забарвлене у кольори веселки. Кожен день був особливим і приносив багато радості в дитяче серце. Люблячі батьки виховували своє дитя в любові до Бога і до ближніх.

Однак дитя було неслухняним і впертим, погорджувало батьківськими дороговказами. Часто хлопчик втікав із садочку до мами, яка працювала у колгоспі кухарем. Пробирався тихенько через віконечко до кухні та спостерігав, як готуються котлети. Запах смаженої їжі спокушував малого спостерігача. Коли котлети були готові, він тихенько підкрадався, цупив ще гарячу котлету і, перекидаючи з руки на руку, біг до тата у тракторну бригаду. Залізав до нього в кабіну гусеничного трактора, ділився своїм здобутком й тішився, що може бути поруч і керувати такою великою машиною. Мріяв стати таким, як тато. А тим часом вихователі вже шукали пропажу. І знову дитя слухало довгі науки про те, як потрібно бути слухняним хлопчиком.

Любив він також блукати корівниками і спостерігати, як трактор у жолоби розкидає тільки-но скошену кукурудзу. Потім відвідував малих телят, грався з ними, даючи полизати свої руки.

У складеній скирті зі свіжого сіна разом із друзями робили лабіринтні ходи, по яких ховалися і повзали на животі. Після цієї гри всі витягували з волосся сіно і випльовували слину, чорну, мов земля. Продовжували гру на тракторній бригаді, де в шеренгу вистроїлися поламані комбайни, кожен відчував себе справжнім комбайнером. Уявляли, як залізний велетень пливе по пшеничному лану та збирає золотисте зерно.

Дитинство було найкращою порою у житті малюка. Зелений луг милував око. Ранішня роса охолоджувала ніжки, зігріті під теплою ковдрою. Плакуча верба купала віти у річці та дозволяла гойдатися на них. Дзеркальна вода джерела вгамовувала найбільшу спрагу.

На світанку, коли вже школярем гнав корови на пасовисько, сонце ніжно усміхалося і пестило лице, виграваючи на ньому свою мелодію. Лежачи у траві, поглядом завжди звертався до неба. Хмаринки-пазли складалися у чарівну пригоду, у якій пастух потопав своєю дитячою фантазією і не помічав, як летів час, а разом з ним щезали і корови. Тоді відчуття часу поверталося дуже швидко і він шукав пропажу, яка вже паслася у колгоспних буряках. Виганяючи на пасовисько, знову поринав у мелодію цвіркунів та ганявся за метеликом від однієї польової квітки до іншої, спостерігав, як вода у річці тече без кінця і краю та уявляв собі підводне царство, де живуть казкові герої.

Ввечері, коли вже корови були у хліву, відбувався довгоочікуваний ритуал. Хлопчина із сестричкою стояв на порозі й чекав, коли ж мама прийде добувати запашне молоко. Угледівши маму з відром, діти стрімголов навипередки бігли по свої алюмінієві горнята. А мама тим часом брала стілець, мила вим’я і розпочинала доїти корову. Коли діти підходили ближче, мама починала атакувати їх з дійки молоком. Гаряча молочна струйка била в лице і стікала в широко відкриті роти. За цими веселощами споглядали кошенята, ввічливо очікуючи на порозі, коли ж на них звернуть увагу. Коли горнята із дзюрчанням наповнювалися молоком, сірі бешкетники не витримували і ластилися з голосним муркотінням біля ніг. Діти, надпивши запашне молоко, ділилися з пустунами.

Кожен день був окремою казкою, яка закінчувалася батьківськими напімненнями, а коли без дозволу йшов у сусіднє село, то і різка не лежала без діла – залишала свій слід, що повертав у реальне життя.

Цих пригод безліч, і кожна закарбувалася в пам’яті як прекрасне пережиття. Пережиття незабутньої радості.

Автор: Роман Бобесюк, Останівка

SHARE
Previous articleЦиановая радость
Next articleМысли на стенку
Любить насолоджуватися життям. Життям, що як фортепіано, в якому присутні і чорні і білі клавіші, що творять прекрасну мелодію кожного дня. Любить подорожувати, зупиняти миті через об'єктив фотоапарата. А ще любить дітей. Дітей, які вчать, як радіти життю. Своїми спостереженнями і думками ділиться також в особистому блозі "Життя прекрасне" . Одружений. З дружиною виховує трьох дітей.

LEAVE A REPLY