ПОДЕЛИТЬСЯ

Данці вважаються найщасливішою в Європі нацією, незважаючи на те, що більшу частину року в цій країні холодна погода, короткі дні, довгі ночі. Що ж є причиною їх щастя? Відповідь на це питання дає в своїй книзі «Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи» Мік Вікінг, засновник і керівник Дослідного інституту щастя в Копенгагені.

В Данії існує слово hygge. «Цим терміном називається геть усе – від “мистецтва створювати інтимну атмосферу”, “затишку душі” та “відсутності подразників” до “втіхи від наявності певних речей”, “приємного перебування разом”», – говорить автор.

Отже, хюґе – це читати на широкому підвіконні, обклавшись подушками; спостерігати з горнятком гарячого напою в руках, як падає сніг; це аромат випічки, що нагадує щасливе дитинство; це потріскування хмизу в каміні; це святкування Різдва з найближчими, найдорожчими людьми.

Ось деякі цитати з книги:

«Хюґе означає вміння цінувати прості втіхи, приступні навіть на вельми обмежений бюджет».

«Тут ідеться про смакування моменту і насолоду від звичайних речей».

«Хюґе потребує скромності і повільності. Це вибір простого на противагу скромному, стриманого на відміну від розкішного й задушевності супроти нестримних веселощів. У багатьох сенсах таким є данський спосіб просто й повільно жити».

«Простота і скромність – центральні важелі хюґе, проте вони також є чеснотами, якщо йдеться про данську культуру й данський дизайн. Простота і функціональність є головними складниками класичного данського дизайну, і любов данців до скромності означає, що бажання вихвалятися власними здобутками та демонструвати свої “ролекси” не тільки викликає осуд і свідчить про несмак, а й руйнує хюґе. Якщо коротко, більше шику – менше хюґе».

Ця атмосферна книга з дуже красивим оформленням стане дорогоцінною перлиною в скарбничці книголюба.

Автор: Наталія Одновол, Останівка 


Фото Наталії Одновол
Фото Наталії Одновол

Придбати книгу Міка Вікінга «Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи»

«Клуб сімейного дозвілля»

Yakaboo

Bukva

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ