SHARE

«Бог дає таланти всім. 50 уроків, щоб знайти себе та справу всього життя» – третя книжка Регіни Бретт – вичерпно описує природу професійного аспекту нашого існування та процес реалізації себе у світі. На відміну від іншої популярної літератури, ця книжка не відстоює стереотипи, які свідчать про матеріальне збагачення як основний шлях професійного успіху.

Регіна Бретт не твердить, що справа всього життя – це зароблений мільйон, обов’язково власним бізнесом чи славою. Людина може заробляти багато, але відчувати, що це не її справа, чи мати невисоку платню, але бачити в тій чи іншій діяльності «свою життєву місію». Авторка вважає, що кожен з нас особливий, як і та робота, котру ми виконуємо. Та не грошима все вимірюється, а тим, якими корисними є ми для інших.

«…коли ти не залежиш від світу й «аплодисментів», не прагнеш отримати від нього визнання та підтвердження власних талантів, ти стаєш вільним і можеш йому служити. Замість того щоб бути найкращим у світі, будь найкращим для цього світу».

Покликання людини, за авторкою, це та справа, котра є нашою життєвою місією. «Надихай цей світ. Живи своїм покликанням», – каже Регіна Бретт. Внутрішній голос повинен допомагати людині зрозуміти, що саме є її покликанням. «Інколи, робота мрії – це те, чим ти займаєшся зараз». Часто люди не займаються тим, що хотіли б виконувати, бо не можуть собі це дозволити, так як не вірять у себе. Регіна Бретт наголошує, що слід боротися за реалізацію свого покликання і не применшувати своє значення у світі.

«Так, усі ми народилися задля того, щоб славити Бога, який живе й перебуває в кожному з нас. Ми живемо, щоб використовувати кожну часточку цієї сили, енергії, пристрасті й світла. І коли ми сяємо, світ стає світлішим не тільки для нас, але й для інших».

Авторка вважає, що «у Бога ніщо не є марним». Вона розповідає про ті роботи, котрі їй не подобались, але які довелось виконувати, та доводить, що саме вони надзвичайно вплинули на її теперішній успіх як журналістки та письменниці й на життя в цілому.

«Усі місця роботи, котрі я сприймала як такі, що не мають ані сенсу, ані мети, насправді мене збагатили… Робота в похоронному бюро навчила мене втішати людей у їхньому горі, і через багато років, працюючи репортеркою, я змогла знайти правильні слова для чоловіка, сина якого застрелили… Коли я працювала секретаркою, я вчилася друкувати швидше і краще. Робота у відділенні невідкладної допомоги – там, де життя зустрічається зі смертю, – дала мені більші уявлення про «дедлайни», аніж будь-який редактор із відділу новин. Коли працювала консультантом алкоголіків, я навчилася визначати, коли люди брешуть під час розмови. Працюючи клерком у транспортному суді… я навчилась шукати судові архіви. Це вміння знадобилось, коли я проводила розслідування…»

Особливе значення Регіна Бретт надає діям. Люди не досягають того, що хочуть, тому що не діють. Дія, за ідеєю авторки, це основа, і жодна мрія не може бути здійснена без неї. Ворогом до будь-яких цілей є сама людина. «Здебільшого, ти заважаєш собі сам іти вперед», – каже Регіна в одному з уроків.

«Ми часто не наважуємося іти вперед, бо переконані, що нас хтось «тримає». […] якщо довго тримати віслюка на привязі, то навіть коли ти його відвяжеш, він усе одно не зрушить із місця. Ти можеш настільки звикнути топтатися на місці, що навіть отримавши свободу, не наважишся зробити крок». «Твою долю визначає вибір, а не випадок».

Книжка вчить, що поразка – це теж рух: «Коли падаєш, падай вперед».

Усі уроки наповнені прикладами реальних людей різних професій, котрі, на думку авторки, є неймовірно цінними, так як «у драмі життя нема маленьких ролей» та «навіть якщо ти почуваєшся «невидимкою», твою роботу бачать».

«Бог дає таланти всім» наповнена гуманізмом та християнськими ідеями добра й любові, про що свідчать назви розділів: «Ти заробляєш на життя тим, що отримуєш. А живеш завдяки тому, що віддаєш», «Іноді щось трапляється не з тобою, а заради тебе й інших людей», «Бог завершує нашу роботу», «Знайди свій «Грааль», «Будь тим, ким тебе хоче бачити Бог, – і ти запалиш цей світ».

Книжка корисна для всіх: і для людей професійно успішних, і для тих, хто шукає свою справу чи намагається відшукати сенс у тому, що робить зараз. Книжка змінює бачення професійної діяльності чи покликання в цілому, розкриває суть цих речей максимально глибоко і пояснює, як багато, насправді, лежить на кожному.

«Важливим є не те, що можеш зробити ти. А те, що може зробити твоїми руками Бог».

Автор: Леся Лівчак, Останівка

Фото Лесі Лівчак

Придбати книгу Регіни Бретт «Бог дає таланти всім. 50 уроків, щоб знайти себе та справу всього життя»

«Клуб сімейного дозвілля»

Yakaboo

LEAVE A REPLY