ПОДЕЛИТЬСЯ

Хто найбільший ворог мами? Ні, це не безпощадні порадники і навіть не свекруха. Не ідеальні інстамами і навіть не подруга, у якої все-все чудово й ідеальні діти. Найбільший ворог мами – вона сама і загін тарганів та іншої живності в її голові. Мама сама заганяє себе у клітку страхів, у рамки своїх уявлень про ідеальну маму, у коробку нереалізованості.

Мама щодня боїться. Боїться, що з малюком щось станеться. Боїться сказати чи зробити щось не так, аби не скалічити дитини, адже одна неправильна фраза на все життя ранить дитину і вона стане моральним уродом (то був сарказм, якщо хтось не зрозумів). Боїться, що робить недостатньо, що викладається не на 200%, а всього на 100%.

У кожної мами є свій образ ідеальної. І ми щодня себе порівнюємо з тим образом. Я, наприклад, дуже далека від свого ідеалу, і мені це не подобається. Я гризу себе за це, це погіршує мій настрій.

Але хіба можливо стати ідеальним? Ідеал для того й існує, щоби рівнятися на нього, щоби рухатись у його напрямку і щодня ставати кращим. Це щоденна робота, щоденна дорога довжиною у життя. У ціле життя.

Часто я ставлю для себе надто високі вимоги, а це те саме, що й взагалі відсутність вимог. Цілі мають бути посильні, реальні. Тільки маленькими кроками і проміжними цілями можливо досягнути великої і могутньої мети – стати ідеальною мамою для своєї дитини.

Автор: Алла Колбовська, Останівка 

ПОДЕЛИТЬСЯ
Предыдущая статьяШпора: Инъекция неожиданности
Следующая статьяМысли на стенку
Дружина і мама. Мрійниця і невтомний романтик. Вірить, що робота перш за все має приносити задоволення, а вже потім – кошти. Любить пізнавати світ розумом та емоціями. Творче кредо: «Пиши не для того, щоб читали, а тому що не можеш не писати».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ