ПОДЕЛИТЬСЯ

Новий рік для багатьох це час резолюцій, нових рішень і традицій. Для мене ж це ще й час народження мого молодшого брата. Йому вже 24. Солідний вік. Майже чверть століття за плечима, ще три чверті попереду, як мінімум.

Він співає співанки та любить молоти гуморески. Ще він теж піддається модерновим трендам: ростить бороду, як і всі, та час од часу малює губи, бо, очевидно, сценічні постановки без цього будуть нудними. Йому доводиться грати в насиченому гримі, обтріпаних перуках і з кудлатими накладними вусами. Роботка важкувата, особливо, коли роздягальню поділяє декілька труп і черга акторів та співаків настає після спітнілих балерунів. Зараз молодшенький – то наша співоча зірка сцени.

Та, крім таланту, мій брат від народження, безумовно, був наділений і тими «приємними» речами, що зазвичай притаманні молодшеньким братам і сестрам. Старші діти мене зрозуміють, бо молодші для нас – це…

  • Малий дістає найбільше уваги, їжі та всієї решти «плюшок» від мами. Мабуть, тому старші зазвичай худіші чи принаймні не такі пишно красиві, як наймолодший.
  • Найменший доповідає батькам на старших. Таке неодноразово траплялося і в нас, і коли батьки обирали між «правдою» старших та молодшого, однозначно вірили останньому.
  • Меншенькому більше сходить з рук. Нашого не карали, як старших. Коли на обливаний понеділок він з балкону чи ще звідкись з висоти обливав перехожих, на таке закривали очі. Чи коли у 8-річному віці мандрував за півміста на трамваї номер три до центру Львова сам, чи коли ненавмисне топив ціплятко у ванні, намагаючись його навчити плавати, такі покарання, як не виходити гуляти з друзями чи куток (там треба було на колінцях стояти з піднятими догори руками), магічним способом оминали його шановану персону.
  • Також для старших мати молодшого означає, що останній завжди копіюватиме ваш «стиль» одягу (хоча який там стиль у 15-річних в 90-х, сміх та й годі) чи постійно вештатиметься за вами в усіх ваших походеньках «з пациками по району». Його пам’ятатимуть вчителі в школі здебільшого через репутацію старших, незалежно негативна чи позитивна та була. До них там звертатимуться «а, брат того-то, знаєм-знаєм».

Хоча молодші – то і негаразди і щастя, найголовніше, що «мотузка, скручена вдвоє чи втроє, не скоро порветься». І яким би не був ваш молодший, тримайтесь один одного, бо брати є братами назавжди.

Автор: Сергій Лебедєв, Останівка

Фото на прев’ю з особистого архіву автора.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ