ПОДЕЛИТЬСЯ

Приблизно з 14 років взяв я собі за звичку колекціонувати різні цікаві афоризми. Спочатку блокнот мав для того невеликий, розміром з половину шкільного зошита, потім книги відповідні купував, а потім уже пам’ять натренована була достатньо і записувати їх перестав.

Знайти справді хороший афоризм – справа непроста. Є чимало пафосної софістики і пустомовства, які сприймаються людьми поверхневими як мудрість. Ці короткі лаконічні вислови завжди підкоряли мене своєю очевидною глибиною та практичністю і не раз ставали у нагоді як викладачеві в роботі, так і в повсякденній практиці.

Чув якось, що єврейські мудреці навіть влаштовували раніше своєрідні змагання: у неспішному спілкуванні вони намагалися по черзі формулювати певні важливі думки у таких маленьких формах. І якщо якась думка справді була вартою уваги та була не надто довгою, її високо оцінювали і вона ставала крилатою фразою. Вона мала бути ясною, яскравою, важливою і трохи поетичною. Так, для закоханого юнака можна було описати всі настанови щодо побутових аспектів одруження одним реченням з чотирьох коротких слів, яке важко не запам’ятати. Більше того, таку настанову важко потім забути. Наприклад: немає роботи – немає жінки. Можна довго і нудно пояснювати та доводити правдивість такого твердження, але навіщо? До речі, я жодного разу ще не зустрів людини, яка б не погодилась із ним.

Минулого тижня я прочитав десь вислів, який відразу і назавжди запечатався у моїй свідомості. Серед тисяч безглуздих і абсурдних афоризмів, якими нині переповнені соцмережі, трапляються іноді отакі перлини. Втім, кожному – своє. Мене можуть розсмішити вислови, які вам видаються серйозними та розкішними, а вас може залишити байдужим афоризм, що на мою думку є справжнім мистецтвом. Мені важко уявити інші слова, що могли б більш точно описати мій світогляд. Ось він:

Лев і тигр сильніші за вовка, але вовк в цирку ніколи не виступає.

Автор: Андрій Ладик, Останівка 

ПОДЕЛИТЬСЯ
Предыдущая статьяБез вас нам не вкусно жить
Следующая статьяМысли на стенку
Захоплюється велоспортом, ремонтує велосипеди у власній майстерні. Любить міцну каву без молока і літературу, особливо Достоєвського і братів Стругацьких. В шлюбі понад 20 років. Щасливий батько щасливої доньки.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ