ПОДЕЛИТЬСЯ

Завдяки неймовірній сміливості нашої родини та залізному терпінню нашого тата ми мандруємо з Арсеном давно і серйозно. За перший рік він літав тричі (Туреччина в 3 місяці, Північна Ірландія в 7 місяців та Лондон в 11 місяців), а також наподорожувався нашими нічними потягами, Інтерсіті та навіть автобусами типу ПАЗік (то вже суцільний екстрим).

Хочеться трохи поділитись тим, як це вдавалось, коли навіть ніхто не постраждав ні фізично, ні морально, і пасажири навколо теж добре почувались.

Лайфхак № 1: Робота з емоціями

І це в першу чергу стосувалось мене. Малий відчував всі емоції за долю секунди – від нього нічого не сховати, не задавити та не обдурити. Тому коли я спокійно до всього ставилась, нам разом вдавалось ловити дзен. З досвіду своїх знайомих знаю, що хто готовий подорожувати разом і ставиться до цього добре – отримує задоволення, а хто сумнівається і планує почекати – краще почекати. Це не примус, а вибір кожного.

Лайфхак № 2: Управління часом

Ми намагались підбирати той час перельотів та переїздів, коли Арсен спав чи не потребував особливої активності. Звичайно, це не стосувалось перельотів та переїздів, які займали майже добу (а це затриманий рейс в Туреччину та Північна Ірландія з усіма пересадками). З цього досвіду знаємо одне, що у вечірньому Інтерсіті їздили всього раз і це було найважчим – спека, плач іншої дитини і не дуже приємні спогади для нас. Ранкові Інтерсіті та нічні потяги не викликали проблем.

Лайфхак № 3: Логістична продуманість

Тут мені варто відійте вбік і безмежно дякувати коханому, який все продумував, рахував та підтримував, поки я могла працювати. Що ж корисного ми знайшли і перевірили на собі:

  • Портативна сумка завжди з нами, де є мінімальна аптечка (знеболювальні свічки, термометр, антисептик, пластир), змінний одяг, кілька памперсів, непромокашка, вода, серветки (сухі та вологі і побільше, побільше!). Під рукою за всіх умов.
  • Їжа в баночках чи в патчах, яка продумана наперед на добу, а інше запаковане окремо + легкі ложки і силіконова миска, що складається в млинець. Все це пакується в термо-сумку і виручає за будь-якої нагоди. Іноді туди додається термос з окропом + пляшка з водою, якщо треба робити кашу. А ще патчі зручно їсти, коли запарити кашу ніяк по-іншому не вийде.
  • Надувна ванна, яка актуальна для всіх готелей – дитина не боїться душу, не потребує цілої ванни, а безпечно і швидко миється у м’якій ванночці. Вона доволі легка і мала.
  • Портативний зволожувач повітря – так, є і такий! Рятував взимку, коли повітря в потягах чи готелях було дуже сухим і дитяча слизова одразу реагувала. Розміром з пляшку, а дуже виручає.
  • Вакуумні пакети дозволяють зробити пак памперсів та дитячого одягу набагато меншим і вмістити то все добре в один чемодан (батьки беруть речі мінімально)).
  • Дорожні іграшки, особливо м’яка книга з різними забавками на різних сторінках рятують в довгій дорозі. Але навіть пакети, стаканчики, трубочки, пляшки можуть розважати краще за будь-які машинки)). Креативність розвиваємо регулярно, бо дитина щось не дуже цінує мультики.
  • Коляска-трансформер, легка і портативна – якщо навіть в ній не сидить дитина, то там чудово їде багаж, а ви почуваєтесь прекрасно.
  • Автолюлька – коли є потреба і нагода везти. Бо це безпека.
  • Слінги, ергорюкзак, хіпсіт. Незамінні абсолютно, особливо коли ви в горах чи мандруєте пересічною місцевістю або ж київськими дорогами). Важливо дивитись на вік дитини + час перебування.

Спробувала згадати основне. Якщо є якісь питання, то буду рада поділитись. Най стане у нагоді й допоможе зробити сміливий крок.

Автор: Тетяна Калениченко, Останівка

Фото на прев’ю з особистого архіву авторки

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ