Другу книгу Регіни Бретт «Будь дивом. 50 уроків, щоб зробити неможливе можливим» можна було б назвати посібником з любові й гуманізму. Що таке диво? Чи віримо ми в нього? Авторка дає відповіді на неоднозначні питання і, найголовніше, вчить шукати ці відповіді в собі та у світі довкола.
«Ніколи не забуду той день, коли я – суцільний згусток стресу – зупинилася, щоб заплатити за паркування… працівник підвівся, висунув голову з вікна і широко усміхнувся. Поглянув мені в очі, привітався, потиснув руку і благословив мене перш ніж я поїхала далі […]
Він сказав, що обожнює свою роботу, бо завдяки їй може діяти за покликанням – благословляти людей, які виїжджають із паркінгу. Там, де я бачила звичайного збирача грошей, він бачив свою життєву місію».
Диво, як вважає авторка, – це те, що робить кожен із нас. Кожен мешканець планети уже є дивом. Важливо не що саме, а як саме ми це робимо. Будь-які цілі можуть бути досяжні, якщо зрозуміти, як багато насправді в наших руках.
«Якщо хочеш, щоб у цьому світі сталися суттєві зміни, виконуй свої малі завдання з великою любов’ю, великою увагою, великою пристрастю. Просто прийми як даність роботу, родину, сусідів, свої завдання».
Особистісне сприйняття світу, стверджує Регіна Бретт, залежить від нашої свідомості та від того, що саме ми бажаємо бачити, як дивимося, як обираємо ракурс для оцінки і з яким настроєм.
«Будь-якої миті кожного дня ти вирушаєш у світ з особливим збільшуваним склом. І в усьому, на що його спрямовуєш, бачиш Бога».
На думку авторки, ми самі вирішуємо, на чому робити акцент: на проблемах, помилках, людях, котрі завдали шкоди, чи на доброті, аби бачити Бога в усьому, вчитися на помилках і вважати їх цінним досвідом.
Варто відзначити, що кожен урок мотивує уже з назви: «Роби все найкраще і не думай про те, що буде. Не забігай наперед», «Перешкоди на твоєму шляху – це Божі завдання», «Стався до людей так, як вони хочуть, щоб до них ставилися», «Хочеш побачити диво? Будь дивом», «Віддавай, немовби світ – твоя родина. Бо так і є», «Сяй. Байдуже, яка темрява панує навколо», «Цілься вище», «Боягузи не можуть прославити Божі діяння», «Якщо ти сьогодні прокинувся, у Бога ще є плани щодо тебе». Авторка розбиває багато стереотипів, пов’язаних із зневірою, відчуттям меншовартості, нереалізованості тощо.
Книга змушує читача зазирнути у свій внутрішній простір. Велика увага надається мисленню як процесу, сприйняттю світу, речам, свідомості.
«Не вір усьому, про що думаєш. Наш мозок може створювати стільки дурниць… У кожному з нас живе своєрідний паразит, внутрішній критик».
Регіна Бретт описує важливі для повноцінного існування орієнтири: надію, віру в себе, світ, Бога, інших людей, допомогу. Найголовніше, що ця книга не просто теорія, як діяти, аби неможливе стало можливим. Істинність своїх тверджень авторка підкреслює цікавими історіями з життя, які вона змогла зібрати завдяки тривалій журналістській діяльності, активній участі в різноманітних суспільних заходах і нелегкій дорозі свого життя.
Читати книгу варто всім, незалежно від вікової категорії та соціального статусу, а особливо тим, хто втратив цікавість до своєї роботи, до певних аспектів життя, хто не вірить у диво й у те, що маленька людина може здійснювати багато великих справ, хто вважає, що в його руках надто мало можливостей для великих звершень.
«Скільки потрібно людей, щоб змінити світ? Одна людина. Байдуже, скільки в тебе грошей, скільки часу тобі лишилося, скільки в тебе енергії».
Автор: Леся Лівчак, Останівка

Придбати книгу Регіни Бретт «Будь дивом. 50 уроків, щоб зробити неможливе можливим»