SHARE

Тема зайвої ваги завжди була й є чи не найболючішою темою для жінок. Сторінки в соцмережах заповнені перепостами про диво-дієти або диво-вправи, які легко допоможуть позбутися зайвих кілограмів. Та в темі схуднення є чимало міфів, які ми з радістю хочемо розвіяти.

Міф № 1. Зайві кілограми overnight

Якщо ви дотримуєтесь принципів здорового харчування на шляху до схуднення або загалом харчуєтесь із користю для свого здоров’я, а у неділю чи з нагоди святкової події «перебрали зайвого», то не потрібно із жахом бігти до терезів і констатувати зайві 500 г.

  • По-перше, коливання ваги в межах 1 кг – це цілком нормально і природньо.
  • По-друге, для того, щоб набрати зайві кілограми, потрібно систематично «перебирати зайвого».

Зробіть здорове харчування правилом – тоді виключення з цього правила не впливатимуть суттєво на результат. Бувають же випадки, коли доводиться з’їсти щось не із свого списку «дозволених продуктів». Тоді просто обирайте найбільш «корисний» варіант. Наприклад, якщо подруга запросила вас на каву і пропонує тістечко, то оберіть те, що з ягодами, яблуками чи домашнім сиром. Але пам’ятайте, що тістечка – це виключення з правил, а не щоденне меню.

Міф № 2. Розвантажувальний день як помста

«Оце я вчора перебрала калорій, завтра ж питиму самий кефір / не буду снідати / не буду вечеряти». Знайомо? Мені дуже! Почуття провини за вчорашні смаколики приходить і вимагає помститися організму. Я вже майже навчилася не зважати на цей брехливий внутрішній голос. Наступного ранку моє тіло каже: «Що? Серйозно? Домашній сир чи кефір? Вимагаю нормальної їжі зранку!»

Звісно, наступного дня можна з’їсти щось менш калорійне, але не грайтеся в злобних месників – не позбавляйте себе сніданку, обіду чи вечері. І тим більше не робіть собі розвантаження у вигляді літру кефіру чи соку за весь день. Харчуйтесь у звичайному режимі.

Але не припускайтеся наступної помилки.

Міф № 3. На вихідних потрібно пускатися на всі заставки

Так-так, з’їсти щось смачненьке або зробити святковий обід чи вечерю є абсолютно нормальною частиною життя. Проте це не означає, що цілий тиждень треба їсти гречку, куряче філе та пити кефір, а на вихідних пуститися на всі заставки – наїстися піцци із тонною сиру, майонезних салатів (десь три різні види), пельменів та чебуреків, а наостанок заїсти все заварними тістечками та тортом з кремом із масла та згущеного молока. В такому випадку міф №1 стане для вас істиною.

Якщо вже доводиться з’їсти щось не надто корисне, то нехай це буде щось одне, а не все з вищеперарахованого списку.

Міф № 4. Сяду на дієту – і схудну

Якщо ви харчуєтесь безладно і пропускаєте прийоми їжі з різних причин, а потім накидуєтесь на їжу (бо ж голод це не міф), або беретесь за розум і цілий день/тиждень/місяць або й 3–6 місяців в рамках якогось марафону чи дієти харчуєтесь правильно, або й приготували щось з «дієтичного» меню, то не тіште себе марно: такі епізодичні спалахи – не більше, ніж епізод.

Так, певна дієта допоможе позбутися зайвих кілограмів швидко, проте позбавить ваш організм і потрібних вітамінів та нутрієнтів, адже дієта – це завжди обмеження в харчуванні та продуктах. Харчування ж повинно бути повноцінним та різноманітним.

Крім того, повернувшись до звичного режиму після дієти, ви швидко наберете втрачені кілограми з надлишком.

Якщо ж хочете якісних змін у житті, то вам потрібні рішучі та кардинальні зміни звичок.

Міф № 5. Здорове харчування – це нудно

Серйозно? Це щоденний вирій фантазії та ідей, тож нудьгувати не доводиться!

Більше цікавого про правильне, смачне і корисне харчування читайте в спільноті веселих газдинь FitПåрада. Тут не знають слова «дієта», тут піклуються про здоров’я та красу.

Автор: Людмила Полончак, Останівка 

LEAVE A REPLY