ПОДЕЛИТЬСЯ

П’ять років подружнього життя… Не так багато, але за цей час я щось таки зрозуміла. Тож продовжую ділитися тими принципами, що допомагають нам будувати міцні стосунки.

21. Про дітей. Дитина – спільна. На вас обох лежить відповідальність за догляд, виховання, розважання, навчання. І ця відповідальність лягає і на тата, і на маму з моменту народження дитини, а не так, що мамина дитина до 7 років, а потім вже і тато включається.

До чоловіків. Ваша дружина знає про дитину не більше, ніж ви. Вона теж вперше стала мамою. Вона теж не вміє міняти підгузки, але вчиться. І ви вчіться. Ваша дружина втомлюється дуже сильно. Декрет – це не відпустка, а робота 24/7. Якщо вам не подобається, як дружина стала виглядати, заберіть у неї дитину і дайте їй відпочити, сходити у ванну, нормально поїсти, погуляти, почитати. Допомагайте дружині у всьому, що пов’язано з дитиною.

До жінок. Я справді вважаю, що жінкам легше бути мамою, аніж чоловікам бути татами. Вони довше звикають, довше призвичаюються до нового статусу. Не тисніть на них, а допоможіть їм, введіть у курс діла.

22. Дівчата, не будьте стервами. Не влаштовуйте істерик і не маніпулюйте чоловіком, аби отримати бажане. Якщо ви маніпулююте, то не любите свого мужчину. Бо чоловік, якого любить і підтримує його дружина, готовий гори перевернути заради неї. Не пиліть мужчин, а надихайте до дії.

23. Багато цілуйтесь і обіймайтесь щодня. Декілька разів на день кажіть одне одному: «Я тебе кохаю».

24. Якщо помилялись у чомусь, скажіть про це, зізнайтесь: «Я був неправий (була неправа)».

25. Правило ножа. На світанку нашого подружнього життя ми мали дуже сильну сварку через таку дрібницю. Ми сперечалися, де будуть стояти ножі. Я керувалась естетикою, а мій чоловік – практичністю. Звісно, зручність на кухні важливіша, але тоді в мене був затьмарений мозок. Мені здавалося то так важливо, де стоятимуть ті ножі. Так от, стосунки важливіші за принципи. Іноді принципами і своїми поглядами треба жертвувати заради кохання. І не сваритись із-за дрібниць. Поступайтесь одне одному.

26. Правило «Баунті» і маслин. Коли ми зустрічались, коханий подарував мені «Баунті». Я, звісно, була рада, і він по моїй реакції подумав, що я дуже люблю «Баунті». І відтоді став часто дарувати мені «Баунті». А я була вдячна. Але штука в тому, що «Баунті» з усіх батончиків я люблю найменше. Мені знадобилося два роки, щоб наважитись йому це сказати, бо подумала, що їсти усе життя «Баунті» я не зможу. Чоловік не образився. Ми посміялись з ситуації.

А місяців пару тому він мені зізнався, що не любить маслини. А я йому завжди їх віддвала із салатів і супів, бо була впевнена, що він дуже любить маслини. Йому, аби зізнатись, знадобилося сім років стосунків.

Так от. Якщо ви чогось не любите, щось вам не подобається, не мовчіть про це, говоріть вашим коханим (або терпіть усе життя; але чим далі тягнете, тим те зізнання буде дивніше звучати).

27. Робіть собі свята і святкуйте дати та річниці. Навіть якщо немає грошей, проведіть разом день, спечіть якийсь пиріг, поспілкуйтесь, перегляньте фотографії.

Чоловіки, не забувайте про дати. Жінки, а ви тонко нагадуйте чоловікам про свята, що наближаються. Я починаю активно про це говорити, планувати вже десь за місяць.

28. Робіть коханим подарунки. Чоловіки, навіть якщо дружина каже, щоб ви їй нічого не дарували, не робіть помилку – обов’язково подаруйте їй щось. Обов’язково. Навіть на День закоханих, якщо вона погоджується з вами, що то свято заради бізнесу квіткового і цукеркового, навіть на 8 березня, якщо вона каже, що то феміністично-комуністичне свято. Обов’язково подаруйте їй щось у той день. Просто повірте – це важко пояснити.

29. Сваріться наодинці. Не виносьте сварки на загал. Не давайте людям приводу для пліток. Ви помиритесь, а чутки ще довго ходитимуть.

Особливо, не сваріться при дітях. Ніколи. Ми мали такий негативний досвід. Син тоді дуже налякався.

30. Не обговорюйте недоліки ваших коханих з друзями/подругами. Не нарікайте на них, не жалійтесь. Вирішуйте проблеми з коханими, не долучаючи друзів. Якщо є конфлікт, який ви не можете вирішити, тоді сім’єю йдіть до наставників, іншої поважної сім’ї і вирішуйте це разом. Але не обговорюєте позаочі своїх вибранників.

Далі буде. Дочекайтеся!

Автор: Алла Колбовська, Останівка

Мої принципи сімейного щастя: 1–10

Мої принципи сімейного щастя: 11–20

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ