ПОДЕЛИТЬСЯ

Конфлікти – невід’ємна складова нашого життя. Не всі вони впливають на нас добре. Іноді через невміння вчасно зупинитися, почути один одного, говорити конструктивно, а не емоційно руйнуються відносини з найріднішими людьми.

Аби загасити конфлікт, що розпочинається, о. Тихон Сергій Кульбака радить скористатися однією з цих фраз:

Що я можу зробити, щоб поліпшити ситуацію?

Таким чином ви продемонструєте партнеру вашу готовність вирішувати проблему і направите його в русло конструктивних пропозицій.

Я готовий вислухати уважно всі твої претензії, але давай спочатку перервемося на кілька хвилин і подивимося щось смішне (улюблену комедію, відео на youtube).

Ця перерва допоможе вам зняти напругу і повернутися до обговорення болючого питання в кращому настрої. Ще корисніше перенести час обговорення на інший день, коли пристрасті вляжуться.

Допоможи мені зрозуміти, чому ти так думаєш і на чому ґрунтуються твої висновки.

Ця проста фраза демонструє вашу миролюбність і щире бажання зрозуміти точку зору партнера. Під час конфлікту люди часто не чують один одного і часом говорять про абсолютно протилежні речі.

Ти приваблива, навіть коли сваришся.

Може звучати як бажання ухилитися від обговорення конфлікту, але це змусить вас обох посміхнутися і відчути симпатію один до одного, що в результаті допоможе знайти правильне рішення конфлікту. Не забувайте, що ви шукаєте рішення проблеми, а не прагнете до розриву відносин.

Як ти думаєш, ця ситуація гірша чи краща, ніж той землетрус, який ми пережили в минулому році?

Нагадування про серйозне випробування, яке ви подолали разом, дозволить вам згадати, що ви – команда і разом здатні подолати будь-які випробування.

Давай припинимо сваритися прямо зараз.

Ця фраза демонструє ваше розуміння того, що відносини важливіші за з’ясування істини. Є випадки, коли не варто з’ясовувати, хто правий, а хто винен. Важливіше зберегти відносини.

Думаю, горнятко кави допоможе нам знайти правильне рішення швидше.

Можливо, ви на межі, тому що втомилися або просто зголодніли. Улюблений напій допоможе зняти напругу і обговорити проблему спокійнішому руслі.

Пам’ятайте, що з будь-якої ситуації є вихід. І, як правило, не один. Думайте, шукайте і ви знайдете те рішення, яке влаштує вас обох. Робіть це з любов’ю і повагою до протилежної точки зору. Говоріть про свої почуття, не звинувачуйте, не ображайте один одного, а пропонуйте конструктивні рішення.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ