ПОДЕЛИТЬСЯ

Живеш отак, живеш – і раптом… на тобі! Ба-бах! Чвари, непорозуміння, навіть сварки… І не хотів – але вже сталося. І не планував – а слова вже сказані.

Вважається, що до ускладнень в подружжі призводять побутові речі, але насправді існує безліч причин, котрі здатні призвести до кризи в стосунках. Що треба знати, аби не ускладнити ситуацію ще більше і не опинитися серед уламків по різні боки?

Моє перше спостереження – варто оволодіти мистецтвом прощення. Важливо не лише просити пробачення, але й приймати вибачення. Небезпечно «дутися» на партнера по кілька днів, примушуючи його почуватися винним. Навіть коли ви не готові до примирення, просто скажіть про це прямо: «Знаєш, мені потрібен час, аби трошки охолонути».

Друге – нічого не вийде без спілкування. Більшість людей, які приходять до мене на консультації, шукаючи психологічної допомоги, жаліються на складнощі у спілкуванні одне з одним. Тому постійно спілкуйтеся із своїм подружнім партнером. Говоріть! Говоріть одне з одним про те, що вам цікаво, про те, що вас збудовує як особистості. Кризу подолати набагато легше, коли подружжя має добру звичку спілкуватися.

Третє – сприймати конфлікти і кризи як можливість до спільних звершень і шанс навчитися чомусь новому. Коли між чоловіком і дружиною склалися досить близькі стосунки, якщо вони кохають одне одного, тобто поважають, цінують, прислуховуються до думки одне одного, то будь яка криза, будь-який конфлікт – лишень частина їхнього спільного прагнення до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Не варто боятися кризи. Багато сімей проходять їх, навіть не задумуючись і не підозрюючи, що це таке. Вони просто вирішують складнощі, які трапилися їм на шляху.  Успішне подолання кризи є запорукою подальшого розвитку стосунків чоловіка та дружини та необхідним, якщо хочете, фактором ефективного переживання наступних стадій.

Кожна криза – це крок уперед, вихід за межі старих стосунків. Криза в стосунках допомагає подружжю побачити не лише негативне, але й те цінне, що їх єднає, пов’язує.

Автор: Олексій Травніков, Останівка 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ