ПОДЕЛИТЬСЯ

Роль Голлі Голайтлі, зіграна незрівнянною Одрі Гепберн у фільмі «Сніданок у Тіффані» (Breakfast at Tiffany’s, 1961), перетворилася на один із культових образів голлівудського кіно XX століття. Однак найбільшу славу цій стрічці принесла пісня «Moon River» («Місячна річка»), написана для Одрі композитором Генрі Манчіні та поетом Джонном Мерсером.

Попри численні нагороди, композиція йшла до слухачів непростим шляхом. Спочатку передбачалося виконання у фільмі іншої пісні, проте Одрі Гепберн наполягла саме на «Moon River». Остаточний варіант тексту також народився не відразу. У першій версії пісня називалася «Blue River» («Блакитна річка») і починалася рядками, в яких обігравалося ім’я героїні Голлі й співзвучна йому назва вічнозеленого падуба. Потім усе ж таки річка стала Місячною, а текст менш буквальним.

Пісня розповідає про дружбу двох мрійників, які вирушили в далекі мандри. Особливу романтичність подорожі висловлено рядком «We’re after the same rainbow’s end» («Ми разом йдемо до кінця веселки»), адже за легендою, на іншому кінці райдуги заховано скарб. І з ким же його шукати, як не з тим, хто готовий разом із тобою переплисти місячну річку і йти за мрією.

Тему задушевної дружби підкреслює й вираз huckleberry friend («чорничний друг»). Поет Джонні Мерсер пояснив, що в ньому він зашифрував ностальгійні спогади про своє дитинство, коли разом із друзями збирав біля річки чорницю. Завдяки такому влучному епітетові перед очима постає образ близького серцю друга, схожого на твенівського Гаклберрі Фіна.

Після попереднього перегляду виконавчий продюсер хотів вилучити з фільму сцену, в якій Одрі виконує пісню. Однак акторка рішуче запротестувала, епізод залишили. Завзятість Одрі Гепберн у підсумку принесла Оскара «Сніданку в Тіффані» саме за кращу пісню – і саме за «Moon River».

Проте саундтрек до фільму все-таки випустили лише з інструментальною версією. Почути пісню на синглі слухачі змогли в 1962 році, але не у зворушливому, задушевному виконанні Одрі, а в глибокому, проникливому Енді Вільямса.

Акторці так і не довелося за життя дочекатися виходу своєї аудіоверсії «Moon River». Лише через місяць після смерті Одрі в 1993 році був випущений альбом «Music from the Films of Audrey Hepburn» із записом пісні в її виконанні.

Композиція полонила серця слухачів. Вона входила до репертуару Луї Армстронга, Арети Франклін, Френка Сінатри та багатьох інших. «Moon River» охоче співають і сучасні виконавці: Андреа Росс, Святослав Вакарчук, Крістіан Костов.

Попри таку увагу до пісні відомих співаків, більшість критиків і слухачів вважають кращою автентичну версію у виконанні самої Одрі. Адже її душевність, зворушливість і благородство якнайкраще доносять розуміння справжньої дружби, яка через місячну річку прокладає міст до людських сердець і назавжди залишає спогади про гаклберрі френда.

«Moon River» у виконанні Одрі Гепберн:

Автор: Ольга Тицька, Останівка 

На прев’ю кадр з фільму «Сніданок у Тіффані»

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ