ПОДЕЛИТЬСЯ

Р-ГЭ-ИМ-ТаняМ-2Слава СВІТОВА

письменниця, happy lifestyle блогер, коуч зі словесної майстерності та творчості, авторка книжок «Жменька слів для доброго настрою» (2014), «Жила-була я» (2016) та оповідань у міжавторських збірках

В інтерв’ю зі Славою Світовою для Останівки ми говорили про те, як побороти власну нерішучість, дочекатися побачення з Музою, скласти до купи неслухняні букви в слова. А також про те, що, крім таланту, потрібно ще, аби стати автором, якого читають. Ось декілька порад письменниці:

«Позбутися ілюзій. Це найперше. Коли маєш готовий рукопис і підходиш настільки близько до власної мрії про першу книжку, що аж у голові паморочиться, найголовніше – стояти обома ногами на землі, а не літати в хмарах. Звісно, можна і навіть треба мріяти про світову славу і гонорари, автограф сесії та блискучі відгуки критиків, але дуже добре разом з тим бути самокритичним, незламним, рішучим і працьовитим. Що це означає? Не варто сподіватися, що книжка одразу, як вийде, так і вистрелить. Іноді це може трапитися, бо щасливі випадки ніхто не відміняв, але часто-густо, для того, аби про тебе знав і чув читач, потрібно іти до людей, їздити містами, організовувати презентації, писати прес-релізи, спілкуватися з журналістами, надсилати лідерам думок примірники своєї книжки, мати активну сторінку на ФБ або Instagram і постійно, постійно розвиватися й рости.

Також треба перестати бути своїм власним фанатом і своїм власним злісним критиком, адже бувають крайнощі: людина або закохана у кожнісіньке слово власного тексту й не може критично на нього подивитися, щось із нього (не доведи Бог!) викинути, переставити місцями; або ж людина є настільки критичним перфекціоністом, що може ніколи не закінчити свій рукопис тільки тому, що він ніколи не здасться ідеальним. Мусить бути золота середина, і вона є.

Добре порівнювати себе з кимось, мати хорошу рольову модель. Але у жодному разі не наслідувати і не копіювати, а намагатися відшукати свої родзинки і фішки. Власний стиль шліфується часом.

Добре багато читати, в тому числі й словники антонімів, синонімів, фразеологічних зворотів. Читати інших авторів – класиків та сучасників, читати переклади книжок, підписатися на сторінки відомих та улюблених авторів у соцмережах.

Ходити на майстер-класи або практикуми, організовані письменниками, їх зараз є дуже багато, на будь-який смак. Там навчать працювати з текстом, вести перемовини з видавцем і просувати свою найпершу книжку.

Одним словом, якщо твердо вирішили писати, треба повністю зануритися у літературне середовище. І найголовніше – вірити в себе та свій успіх, бути відкритим до нових знайомств та можливостей, а ще читати і писати, писати і читати. Багато! Постійно!»

Читати інтерв’ю зі Славою Світовою повністю

Бажаєте стати автором Останівки? Тоді вам сюди

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ