ПОДЕЛИТЬСЯ

Подорожуючи я мав нагоду бачити багацько різностей. Кожна країна та міста мають свої особливості та вимагають особливого підходу, але всіх мандрівників об’єднує спільне бажання отримати задоволення від побаченого. Наведу приклад мого перебування в Нью-Йорку та пропоную чотири універсальні аксіоми мандрівника.

Найкращі спогади від неочікуваного

Щоби пережити найкращу пригоду у вашому житті, вам необхідно нічого не вивчати про місто, нічого не звантажувати заздалегідь та просто насолодитися почуттям загубленості. Не плануйте свій маршрут, адже ви таким чином чогось очікуватиме, а з досвіду знаю, що очікувані речі набагато менше приносять задоволення ніж сюрпризи попереду. У цьому випадку язик до Мангеттена доведе. Принаймні мене доводив до самого вершечка – межі Бронкса з Манхеттеном. Якщо ж боїтесь так робити, купіть класичну паперову мапу, з таким олдскульним підходом ви будете точно в тренді поміж локальної хіпстерні, також це вам допоможе в пункті 3.

Спробуйте обійтись тим, що влізе в наплічник

Нам насправді багато речей не потрібно. Все моє життя до тепер могло б спокійно влізти в мій рюкзак від «Конверс». Якісні речі служать довго. Я так в одній сорочці 6 років проходив. Поки ніхто не жалівся. Мені досить було 3–4 пар шкарпеток, 3 футболки, 2 пари штанів та шортів, 2 сорочки, рушник і, звісно ж, засоби гігієни – мило, паста, щітка. Все це згідно з сезоном. Звісно, леді полюбляють частенько ходити в різних речах, деколи змінюючи їх пару раз на день, але спробуйте до мінімуму скоротити ваш багаж.

Спілкуйтеся з незнайомцями

Хоча мами всім нам казали цього не робити, в «Гамериках» таке спокійно можна робити (о, ні, ще один мамин стереотип зруйновано). Люди з розвинутих країн гарно йдуть на контакт. Далеко ходити не треба, буває, що люди самі підходять та пропонують допомогу, якщо, звісно, ви поводитесь, як турист, і тримаєте в руках чи вдаєте, що ретельно вивчаєте мапу з пункту один, як я це робив. До речі, люди, до яких я звертався, якщо ніхто не підходив, були дідусі-шахматисти (майже все знали), протестувальники (я почав розмову з питання проти чого вони йдуть), такі ж туристи з мапами, як я (тут зрозуміло), місцеві музиканти (бо в них теж кури часу не клювали та вони легко йдуть на контакт). Я часто з бездомними спілкувався, їх історії взнавав, деякі трюки виживання в місті чув.

Заведіть щоденник мандрівника

Мій вже має три роки, і я ще жодного разу не пошкодував витрачених декілька хвилин щодня на нього. Серйозно, ваша пам’ять не така гарна, як вам здається. Нам всім необхідно час від часу записувати події. Буде що згадати, розповісти внукам чи просто похизуватися перед дівчатами (чи хлопцями, щоправда, останніх то не так вражає). Заповнював наступну інформацію: дату вказував приблизну, бо часто губився в днях, малював та записував коротко про місце та людей (навіть якщо не вмієш, малюй, потім буде над чим посміятись), найцікавіше за день і свою інтерпретацію цього.

Ну все, ви озброєні, сумка складена, мапа на всяк випадок є, записник в кишені – вперед до нових відкриттів!

Автор: Сергій Лебедєв

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ