ПОДЕЛИТЬСЯ

Вірність. Таке непопулярне зараз серед людей слово. Така майже забута цінність людська. Вірними народжуються чи вірними стають? Де вчаться цьому мистецтву та на чиїх прикладах? Вірність обіцянкам, словам. Вірність у стосунках та ділах. І чи потрібна вона нам, ота вірність, чи не є пережитком минулого?

Ми захищаємось поясненнями, що не те мав на увазі, що не думав, невчасно отримав прохання, чи робимо вигляд, що певних розмов і подій взагалі не було. І вірність, ота крихітна та ніжна людська риса, нівелюється та втрачається.

Бути вірним даному слову – це не питання позитивної відповіді. Це питання відповіді загалом, констатації правди якомога раніше, щоб не з сусідніх джерел отримати ту відповідь чи при надзвичайних обставинах, а вчасно від того, з ким була угода, від кого очікують, бо він обіцяв. Це дотриматись клятви, незважаючи ні на що. Обіцяти та виконати, в кожному випадку та при любих обставинах і результатах зробити все від вас залежне. Бути вірним хоча б самому собі.

Вірність – це складова честі, відповідальності та зрілості. Вірність вчить зважати на свої слова та думати перед тим, як вплутатися в сумнівну історію. Вірність – це дотримання обговорених правил, умов і виконання зобов’язань.

Вірність робить нас відважними перед лицем труднощів. Допомагає остудити гарячу голову та сказати «ні» неправильним речам. Дає сил у складних ситуаціях не опустити руки, стати героєм і витримати всі випробування.

Вірність – як би не було боляче. Чи страшно. Треба буде долати свої страхи, наповнювати долини та рівняти гори. Визнавати власну неправоту, виправляти помилки та боротися до кінця. І тут тільки совість може визначити отой рубіж, за яким ваша вірність буде виконаною.

Зараз так багато стосунків без обіцянок і клятв. Стосунків тимчасових і недовгограючих. Стосунків, в яких ніхто нікому нічого не винен.

Зворушливо звучить історія про лелек, вірних одне одному. Малену, так кличуть люди лелеку самку, 22 роки тому поранив мисливець, і вона не може мігрувати зі своїм коханим в теплі краї. Але Клепетан щороку вірно повертається до неї, і щороку вони ставлять своїх малят на крило, які потім летять з татом і знаходять своїх половинок. Зворушливо, бо так зараз нечасто. Люба складність чи неполадка в стосунках – і кінець усім обіцянкам і клятвам «аж до смерті».

Вірність робить жінок жіночними – ніжними та турботливими. Чоловіків робить мужніми – надійними та дієвими. І це не про птахів, це про нас, звичайних людей, які знають, що таке справжня вірність.

Зустрівши таких людей, ви ніколи не почуєте від них звинувачень і нарікань в сторону одне одного, і там не буде місця зраді. Там не живе зневага. Там живе вірність – берегти, леліяти та піклуватись. Захищати, допомагати, піднімати, розділяти та надихати. Терпіти та любити. Незважаючи ні на що. Бо Вірність.

Вірність не купиш за гроші. Вона не продається. Вона знає свою ціну, тому не буває в дешевих серцях.

Вірність… Можливо, варто зазирнути у власне серце?

Автор: Надія Кондратюк, Останівка 

ПОДЕЛИТЬСЯ
Предыдущая статьяМысли на стенку
Следующая статьяОн обязательно прошепчет!
Любить людей. Такими, які вони є. Вважає, що безумовне прийняття та щирість – це основа людського спілкування. Закінчила Львівську консерваторію. Працює в сфері захисту дітей. Життєве кредо: все буде добре. З нами стається тільки те, що для нас найкраще, як би ми не супротивились цьому.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ