SHARE

З тобою все гаразд, навіть якщо ти не розвиваєшся, не вчишся, не будуєш бізнес чи стосунки. Це зовсім не означає, що ти деградуєш. Просто періоди активної фази завжди чергуються із періодами накопичення енергії. Такою є наша природа.

З тобою все гаразд, якщо ти захворів. Хвороба, вона не завжди «для чогось», не завжди «через щось», вона просто іноді трапляється.

З тобою все гаразд, коли ти іноді заздриш, іноді конкуруєш і іноді порівнюєш себе з іншими чи навіть із собою. У нас оцінна природа, ми усвідомлюємо себе через інших людей, їхній зворотний зв’язок. Нам важливо відбиватися в їхніх очах. А інакше, як зрозуміти, «хто я» та «де я»?

З тобою все гаразд, якщо твої способи взаємодії з іншими людьми та всім світом не завжди найпростіші та не завжди найлегші. Як зумів на сьогодні, так і пристосувався. Отже колись тільки так можна було вижити і не зламатися. А по-новому поки що не навчився.

З тобою все гаразд у твоїй прокрастинації. Це не означає, що ти лінивий або що недостатньо мотивації. Може, ти просто втомився, а може так багато дійсно важливого задвинуто, що на «вічне повсякденне» хочеться забити.

З тобою все гаразд, коли ти іноді пручаєшся змінам. Можливо, ти так довго вибудовував рівновагу сьогодення, що коли все встаканилося, хочеться просто побути в цьому.

З тобою все гаразд, якщо ти не можеш знайти собі партнера і залишаєшся одна/один. Просто не все у цьому житті залежить від нас.

З тобою все гаразд, якщо ти багато разів помилявся, упускав можливості, обманювався в очікуваннях, завдавав біль і ранився сам. Ми не роботи, щоб все прораховувати і абсолютно володіти собою. Були і будуть наслідки. Ти це пройшов і далі пройдеш.

З тобою все гаразд, якщо ти іноді відчуваєш почуття провини чи сорому. А як інакше? Це почуття соціального регулювання, часто соціумом нам накинуті. Завдяки їм іноді ми можемо поводитися по-людськи. А іноді – ні. Чи правильно не відчувати відповідальності за свої вчинки?

З тобою все гаразд, якщо ти довгий час зазнавав насильства у різних формах щодо себе. Це не завжди про «дозволяв так із собою», а про те, що аб’юзери та тирани часто дуже підступні та сильні, у нас іноді мало шансів не стати їх жертвами, якщо немає потужного запасу міцності, накопиченого від самого дитинства або сформованого у процесі власної психотерапії.

З тобою все гаразд, якщо ти знову не схуд цього року. Твоє тіло – твоя справа, зрештою. І воно в тебе одне, не варто його катувати більше, ніж любити.

З тобою все гаразд, якщо ти багато конфліктував з близькими. Надто вже напруженим і страшним став для нас цей рік війни. Конфлікт, чи знаєш, це не лише форма близькості, а й спосіб зняти напругу.

З тобою все гаразд, якщо ти боїшся когось або щось втратити. Значить, це має багато цінності для тебе.

З тобою все гаразд, коли ти тривожишся. Це лише про те, що занадто багато невизначеності навколо, яку ти не в змозі переробити за раз.

З тобою все гаразд…

З тобою все гаразд…

З тобою все гаразд…

Тихон Сергій Кульбака

LEAVE A REPLY